Vyhľadať produkt

Detailná fotografia rastliny organickej bavlny na hnedom pozadí.
Detailná fotografia rastliny organickej bavlny na hnedom pozadí.

Udržateľnosť

Spolupracujeme iba s partnermi zdieľajúcimi našu víziu čistejšieho módneho priemyslu — neustále znižujú svoju uhlíkovú stopu, recyklujú použité materiály a využívajú obnoviteľné zdroje energie.

Fotografia pletiarne organických peqne látok v Portugalsku.

VÝROBA

Naša dielňa v portugalskom S. Salvador do Campo sa venuje udržateľnej textilnej výrobe už viac ako 33 rokov. Funguje na slnečnú energiu a v roku 2021 zrealizovala inštaláciu solárnych panelov s kapacitou 278 393 Kw/rok. Recykluje 100 % papiera, 100 % plastov a 95 % textilného odpadu. Dielňa má certifikácie GOTS, OEKO-TEX® Standard 100 a BSCI.

Organické látky pre vás vyrábame iba o pár kilometrov ďalej, v meste Santo Tirso. Naša pletiareň s 26-ročnou históriou má GOTS, OEKO-TEX® Standard 100, GRS a Supima certifikácie. Recykluje materiály od papiera až po ihlice, využíva a investuje do obnoviteľných zdrojov energií.

Pančuchy pre vás pletieme v rodinnej firme na Slovensku. Používame portugalskú bavlnu a ekologické švajčiarske farby. Dielňa prešla v uplynulých rokoch modernizáciou a pripravujeme prechod na certifikovanú organickú produkciu.

MATERIÁLY

Používame certifikované prírodné materiály s menším vplyvom na životné prostredie. GOTS organická bavlna je pestovaná a spracovaná bez použitia agresívnych chemikálií a spotrebuje výrazne menej vody ako tá bežná. FSC papier je recyklovaný a vyrobený zo zodpovedne obnovnovaných lesov.

Občas potrebujeme použiť syntetické materiály — obaly na ochranu oblečenia alebo hypoalergénnu výplň mojkáčikov. Sú 100 % recyklované a nevzniká tak nový odpad. V budúcnosti sa ich však chceme zbaviť úplne.

Na kostru pančúch používame malé množstvo polyamidu — vďaka nemu vydržia podstatne dlhšie (vysvetlené nižšie). Našim cieľom je prechod na recyklovaný polyamid a úplná eliminácia nových syntetických materiálov.

Detail vaflovej látky peqne znázorňujúci udržateľnosť.

Módny priemysel vyprodukuje ročne 2.1 miliardy ton oxidu uhličitého — viac ako Veľká Británia, Nemecko a Francúzsko spolu. Aj my sme jeho súčasťou. Robíme všetko preto, aby sme tento vplyv minimalizovali.

Fotografia skladu organických látok peqne v Portugalsku.

PREPRAVA

Doprava materiálov, produktov a objednávok tvoria veľkú časť uhlíkovej stopy. Produkty pre vás vyrábame v Európe, aby sme minimalizovali ich transport. V našej portugalskej dielni sú všetky potrebné komponenty dostupné v okruhu 30 km a samotná dielňa je v procese prechodu na plnú elektromobilitu. V slovenskej dielni používame európske materiály.

Materiály na výrobu i vaše objednávky transportujeme uhlíkovo neutrálnou dopravou. Na základe vzdialenosti a spôsobu prepravy od nás k vám automaticky počítame uhlíkove emisie a kompenzujeme ich späť prírode v podobe zalesňovania alebo projektov zachytávania CO2 z ovzdušia.

Ofsetovanie emisí nás však nezachráni, je to záplata. Musíme sa neustále snažiť zlepšovať náš dodávateľský reťazec. Našim dlhodobým cieľom je 100 % prepravy poháňanej z obnoviteľných zdrojov energií.

PRODUKTY

V peqne pre vás tvoríme pohodlné a nadčasové produkty, ktoré vydržia. Po vynosení ich môžete opätovne predať alebo posunúť ďalej.

Náš vaflový úplet je trvácny, rozložiteľný a recyklovateľný. Prosíme, aby ste peqne oblečenie nevyhadzovali do bežného odpadu, ale do kontajnerov na to určených. Pokiaľ takú možnosť nemáte, prosíme, kontaktujte nás. My sa postaráme o jeho recykláciu a uhradíme vám spätné poštovné.

Pri detských pančuchách sme dlho riešili otázku zloženia. Buď ich vyrobiť zo 100 % bavlny, alebo pridať malé množstvo polyamidu na predĺženie životnosti. Keďže pančuchy sú jedným z najviac namáhaných kusov oblečenia, rozhodli sme sa pre prímes malého množstva polyamidu.

Vďaka tomu vydržia pančuchy výrazne viac — nerozťahajú sa a nezoderú tak ako 100 % bavlnené. Pre väčšie pohodlie vašich detí navyše polyamid obopletáme bavlnenou priadzou. Po zohľadnení všetkých článkov výrobného reťazca je to udržateľnejšia voľba ako 100 % bavlnené pančuchy s podstatne kratšou životnosťou.

Šitie peqne detského oblečenia v Portugalsku.

Sme si vedomí, že toto je iba začiatok. Čaká nás dlhá cesta. Sme však odhodlaní neustále sa zlepšovať a prinášať vám produkty pre lepšiu budúcnosť vašich detí a životného prostredia. Ďakujeme, že vám na tom záleží.