Vyhľadať produkt

Časté otázky

FILOZOFIA

Všetky peqne produkty navrhujeme na Slovensku.

Vaflové látky vyrábame v malej pletiarni v prímorskom mestečku na severe Portugalska. Následne putujú do susedného mesta, kde z nich pre vás v dielni s 35 ročnou tradíciou šijeme pohodlné a trvácne oblečenie. Časť látok prepravujeme na Slovensko. V lokálnej dielni tu pre vás ručne vyrábame naše peqne doplnky - deky a mojkáčikov.

Retro pančuchy pre vás vyrábame v inovatívnej rodinnej dielni na Slovensku. Používame prvotriednu česanú bavlnu z Portugalska a certifikované farby s vysokou stálosťou zo Švajčiarska. Vďaka spojeniu tradičnej ručnej výroby s najmodernejšími technológiami sú peqne pančuchy nielen odolné, ale aj jemné a bezpečné k pokožke vašich detí.

GOTS (skratka pre Global Organic Textile Standard) je svetovo najuznávanejšia certifikácia organických textilných produktov.

Oblečenie získa GOTS certifikáciu iba v prípade, ak celý výrobný reťazec spĺňa prísne kritéria - od pestovania bavlny, cez výrobu látky a šitie, až po balenie a predaj. Vďaka tomu máte istotu, že GOTS produkty sú skutočne bezpečné pre vaše deti i našu prírodu.

GOTS dielne musia dodržiavať striktné podmienky ochrany zdravia a prírody. Nepoužívajú škodlivé látky, čistia použitú vodu a využívajú obnoviteľné zdroje energie. Certifikát kladie vysoké nároky na etickú zodpovednosť, pracovné prostredie a férové mzdy. Vaše oblečenie preto vzniká v rukách skutočných remeselníkov.

Poznámka: Často sa bohužiaľ stáva, že značky mylne označujú svoje produkty ako GOTS a zavádzajú spotrebiteľa. Príkladom je použitie dovezenej látky, pričom ostatné časti výroby (šitie, ekológia, komponenty) nespĺňajú podmienky a tým popierajú zmysel GOTS. Ak značka komunikuje GOTS, musí vždy uvádzať číslo certifikátu na produkte aj webstránke. Ak tak nerobí, nebojte sa spýtať.

Medzinárodný certifikát OEKO-TEX® garantuje, že hotový produkt vrátane všetkých komponentov neobsahuje žiadne škodlivé chemikálie a je bezpečný pre ľudí.

Peqne oblečenie je certifikované v najprísnejšej 1. triede OEKO-TEX® 100 - produkty pre deti a bábätká. Popri GOTS tak máte dvojitú istotu, že vaše deti spia a šantia v bezpečí.

OEKO-TEX® certifikácia sa vzťahuje na kompletný produkt a všetky jeho časti. Produkt nesmie byť označovaný ako OEKO-TEX®, pokiaľ túto certifikáciu nesie iba látka, ale nie finálna dielňa a všetky použité komponenty. Značka by mala vždy transparentne uvádzať certifikačné číslo a názov kontrolného inštitútu. Pokiaľ sa tak nedeje, pýtajte sa.

NÁKUP

Pri každom produkte nájdete vedľa voľby veľkosti aj pomocníka - veľkostnú tabuľku. V nej nájdete všetky dôležité rozmery.

Oblečenie dizajnujeme tak, aby s vašimi deťmi vedelo rásť a vydržalo čo najdlhšie.

Ak sa pri deťoch neviete rozhodnúť medzi dvoma veľkosťami, odporúčame zvoliť tú väčšiu. Peqne produkty sú šetrne predpraté a predzrážané, takže ich veľkosť sa pri bežnom praní už nemení.

V prípade, ak by vám produkt nesadol, radi ho vymeníme za inú veľkosť. Ak máte akékoľvek otázky k výberu veľkosti, neváhajte nás kontaktovať.

Produkty pre vás vyrábame tak, aby vydržali čo najdlhšie a dali sa dediť alebo posúvať iným rodinám. Používame tie najkvalitnejšie prírodné materiály a stabilné farby. Oblečenie je vo výrobe predzrážané a predprané, takže pri bežnom praní si drží veľkosť aj tvar.

Výhodou nášho vaflového úpletu je jeho elasticita a odolnosť. Pri intenzívnom nosení sa môže veľmi nepatrne natiahnuť, avšak po vypratí sa vráti do pôvodného tvaru.

Každé peqne oblečenie má na sebe etiketu s návodom na starostlivosť. Prosíme dodržiavať tieto inštrukcie, aby vám produkty vydržali čo najdlhšie.

Objednávky odosielame zvyčajne v rovnaký, najneskôr v ďalší pracovný deň. Doručenie peqnej zásielky očakávajte do 1-2 pracovných dní, v zahraničí do 2-4 pracovných dní.

Po odoslaní objednávky obdržíte email alebo SMS s odkazom na sledovanie zásielky.

Na Slovensku vám tovar bezpečne doručí Zásielkovňa (2,50€) alebo DPD (2,90€). Pri objednávke nad 70€ eur za dopravu neplatíte.

Ceny poštovného do Česka, Rakúska a Maďarska nájdete v sekcii Doprava.

Objednávku je možné uhradiť debetnými a kreditnými kartami VISA, Mastercard a AMEX, službami PayPal a Apple Pay, bankovým prevodom alebo na dobierku.

V súčasnosti bohužiaľ možnosť osobného odberu neponúkame, mrzí nás to. V budúcnosti takúto možnosť plánujeme zaviesť a určite vás o nej budeme informovať.

Z tejto webstránky je okrem Slovenska možné objednať produkty aj s doručením do Česka, Rakúska a Maďarska. Pre objednávky do zvyšku EÚ prosíme navštívte webstránku peqne.com. Vo Veľkej Británii môžete objednať cez peqne.co.uk.

Vrátenie

Nepoškodený a nepratý tovar s originálnymi štítkami od vás radi prijmeme na výmenu alebo vrátenie až do 30 dní.

Inštrukcie k vráteniu tovaru nájdete na stránke Vrátenie a výmena tovaru. Ak potrebujete pomôcť, kontaktujte nás a radi vám poradíme.

Pri platbe kartou alebo PayPalom vám peniaze vrátime späť na vašu kartu alebo PayPal účet. Ak si prajete peniaze vrátiť na iný účet, prosíme, aby ste nás o tom vopred informovali. Pri platbe prevodom alebo na dobierku vám peniaze vrátime na váš bankový účet.