Otvárame Čoskoro

PEQNE SA OBLIECŤ JE ZDRAVÉ

Oblečenie je to najbližšie k jemnej pokožke vašich detí. Preto pre vás starostlivo vyberáme tie najkvalitnejšie GOTS certifikované materiály - citlivé k telu a láskavé k prírode. Aby ste sa mohli v zdraví a pohodlí túliť na čistej planéte.

Prvú kolekciu z unikátne jemnej vafloviny predstavíme už čoskoro. Oblečenie je GOTS a OEKO-TEX certifikované - od látky vlastnej výroby, cez farbivá, cvoky, nite, organické bavlnené štítky až po šnúrku a papier na visačke spĺňajú jednotlivé komponenty najprísnejšie normy zdravotne nezávadnej a ekologickej produkcie.

KTO SME?

peqne GOTS organic kids clothing sewing

Tvoríme zdravé a pohodlné produkty podporujúce v deťoch ich prirodzenosť. Bez potlačí a obrázkov, bez módnych trendov. Iba čisté a nadčasové dizajny s dôrazom na prírodné materiály a pocit dotyku s látkou.

Vyrábať kvalitné oblečenie ale nestačí. Musíme to robiť spôsobom, aby sme sa svojim deťom o 30 rokov nehanbili pozrieť do očí, pretože sme sa nezodpovedne správali k našej planéte.

Pravdou je, že akákoľvek výroba oblečenia zaťažuje prírodu a vytvára problémy, ktoré budú musieť riešiť naše deti. Robíme teda všetko preto, aby sme tento vplyv minimalizovali.

V peqne tiež vieme, že oblečenie je vašim deťom to najbližšie - dotýka sa ich pokožky 24 hodín denne. Preto ho vyrábame len z tých najkvalitnejších organických materiálov, ktoré sú prirodzene hypoalergénne a senzitívne.

Naše oblečenie je držiteľom GOTS a OEKO-TEX certifikácií zaručujúcich ekologickú a etickú produkciu. Vyrábame si vlastné látky a vďaka kontrole nad výrobou vieme garantovať bezpečný a transparentný pôvod produktov.

Naša organická bavlna spotrebuje podstatne menej vody ako tá bežná, je pestovaná bez pesticídov a farbená bez agresívnej chémie. Je šetrná k pôde, v ktorej rastie, k ľuďom, ktorí ju pestujú i k deťom, ktoré ju nosia.

Peqne dielne spĺňajú tie najprísnejšie etické a ekologické kritéria. Čistia použitú vodu, recyklujú materiály a používajú obnoviteľné zdroje energie. Produkty pre vás šijú a látky pletú skutoční majstri svojho remesla, ktorí sú za svoju prácu férovo ohodnotení. Naše obaly nesú certifikát FSC zaručujúci pôvod papiera zo zodpovedne obhospodarovaných lesov.

Tvoríme pre vás produkty, ktoré vydržia. Prosíme, aby ste ich po vynosení posunuli ďalej - rodine, priateľom, alebo ľuďom v núdzi.

Veríme, že sa nám spolu s vami podarí posunúť svet aspoň o krôčik bližšie k udržateľnosti. Že našou trochou peqne prispejeme nielen k dnešnému zdraviu a pohodliu vašich detí, ale aj k ich lepšiemu životu v budúcnosti.

Lucia a Veronika,
zakladateľky peqne

KONTAKT

Máte otázky? Neváhajte as nám ozvať na peqne@peqne.com alebo nám napíšte na Instagrame.