Vyhľadať produkt

Koláž fotografií z výroby peqne produktov.
Koláž fotografií z výroby peqne produktov.

Náš príbeh

Fotografia Lucie, zakladateľky peqne pri pletacích strojoch na výrobu detských pančušiek.

FILOZOFIA

Tvoríme pohodlné oblečenie podporujúce v deťoch ich prirodzenosť. Bez potlačí a obrázkov, bez sezónnych trendov. Iba nadčasové dizajny s dôrazom na prírodné materiály a pocit dotyku s látkou.

Vyrábať kvalitné produkty ale nestačí. Musíme to robiť spôsobom, aby sme sa svojim deťom o 20 rokov nehanbili pozrieť do očí, pretože sme sa nezodpovedne správali k našej planéte.

Módny priemysel je totiž jedným z najväčších znečisťovateľov životného prostredia. Zaťažuje prírodu a vytvára problémy, ktoré budú musieť riešiť naše deti. Robíme teda všetko preto, aby sme tento dopad minimalizovali.

V peqne tiež vieme, že oblečenie je vašim deťom to najbližšie — dotýka sa ich pokožky 24 hodín denne. Preto používame len tie najkvalitnejšie prírodné materiály, ktoré sú prirodzene hypoalergénne a senzitívne.

Udržateľnosť

Spolupracujeme iba s partnermi zdieľajúcimi našu víziu čistejšieho módneho priemyslu — neustále znižujú svoju uhlíkovú stopu, recyklujú a využívajú obnoviteľné zdroje energie. Produkty pre vás šijú a látky pletú majstri svojho remesla, ktorí sú za svoju prácu férovo ohodnotení.

GOTS, OEKO-TEX a BSCI certifikácie zaručujú ekologickú a etickú produkciu vášho oblečenia. Vyrábame si vlastné látky a vďaka kontrole nad výrobou tak garantujeme transparentný pôvod produktov.

Naša organická bavlna spotrebuje podstatne menej vody ako tá bežná, je pestovaná bez pesticídov a farbená bez agresívnej chémie. Je šetrná k pôde, v ktorej rastie, k ľuďom, ktorí ju pestujú i k deťom, ktoré ju nosia.

Šitie peqne detského oblečenia v Portugalsku.

Budúcnosť

Tvoríme pre vás produkty, ktoré vydržia. Prosíme, aby ste ich po vynosení posunuli ďalej — rodine, priateľom, alebo ľuďom v núdzi.

Máme pred sebou dlhú cestu. Neustále sa snažíme byť zodpovednejší. Vzdelávať seba aj iných. Byť súčasťou komunity a pomáhať si. Je to jediný spôsob, ako zabezpečiť deťom na Zemi lepšiu budúcnosť.

Veríme, že sa nám spolu s vami podarí posunúť svet o krôčik bližšie k udržateľnosti. Že našou trochou peqne prispejeme nielen k dnešnému zdraviu a pohodliu vašich detí, ale aj ich lepšiemu životu v budúcnosti.

Veronika,
zakladateľka peqne